Фільми

Чорнобиль

Тривалість:

01:05:42

Переглядів:

990

Щастя всього людства / The Happiness of All Mankind (2019)

Серіал оповідає про події 1986 року, пов'язані з Чорнобильською катастрофою, що вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. В центрі уваги — екранізовані розповіді учасників подій, що вижили після вибуху на найбільшій електростанції країни, і людей, які займали керівні посади.

Після евакуації Прип'яті деякі місцеві жителі відмовляються покинути домівки. Солдати отримують наказ силоміць виселяти їх, а також знищувати усіх заражених тварин — як свійських, так і диких. Тим часом реактор не вдається загасити, поки на даху АЕС лежать уламки, де панує смертельна радіація. Валерій та Борис намагаються застосувати для розчищення даху радіокерованих роботів з програми «Місяцехід». Після перемовин вдається отримати новітнього німецького робота. Однак, техніка ламається і лишається посилати людей, яким виділяється всього 90 секунд на роботу.

На ліквідацію заражених предметів і тварин прибуває хлопець Павло. Його завданням стає вбивати домашніх тварин, що складно йому дається. Тим часом Уляна знаходить в архіві документи про реактор такого ж типу, як на Чорнобильській АЕС. Вона знову відвідує Дятлова, розпитуючи як він проводив експеримент. Вона переконує Дятлова, що якщо той винний у вибуху, її допомога може врятувати його від розстрілу. Втім, Дятлов лише підтверджує слова колег. Разом з Легасовим Хом'юк встановлює, що реактор вибухнув після вимкнення внаслідок неконтрольованого розгону. Персонал станції не знав про його можливість, проте вона була описана в документах академіка Волкова, засекречених КДБ з метою утвердити думку про безпомилковість радянської науки. Хом'юк вказує, що існує ще 16 реакторів того ж типу, тож катастрофа повториться, якщо не розголосити її причини. Легасов планує свідчити про це у Відні перед Міжнародним агентством з атомної енергії, попри загрозу помсти з боку влади.

Дах АЕС врешті вдається розчистити зусиллями понад 3000 ліквідаторів, після чого починається зведення укриття над АЕС. Уляна згадує про те, що донька Людмили померла за кілька годин після народження.

Країна: США, Велика Британія
Жанр: історична драма
Режисер: Юган Ренк
У ролях: Джаред Гарріс, Стеллан Скашгорд, Емілі Вотсон, Марк Льюїс Джонс, Гілтон Мак-Рей, Роберт Еммс, Адам Нагайтіс, Джессі Баклі, Пол Ріттер, Едріан Роллінс, Наташа Радскі, Кон О'Ніл, Адам Лундгрен, Біллі Постлтвейт, Дангуоле Рагажінскайте, Майкл Шеффер, Томас Жайбус, Люсі Рассел, Сем Страйк, Сем Тротон, Ральф Айнесон, Фарес Фарес, Алан Вільямс, Алекс Фернс, Майкл Мак-Елхеттон

Чорнобиль

© 2006-2024 klio.dp.ua