Фільми

Чорнобиль

Тривалість:

01:05:47

Переглядів:

1085

Будь ласка, зберігайте спокій / Please Remain Calm (2019)

Серіал оповідає про події 1986 року, пов'язані з Чорнобильською катастрофою, що вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. В центрі уваги — екранізовані розповіді учасників подій, що вижили після вибуху на найбільшій електростанції країни, і людей, які займали керівні посади.

За сім годин після вибуху вчена з Інституту ядерної енергетики АН Білоруської РСР Уляна Хом'юк фіксує підвищення рівня радіації в Мінську. Підозрюючи про інцидент на найближчих АЕС, вона не отримує відповіді з Чорнобильської станції. Заступник голови міського комітету КПРС Гаранін не слухає її, тоді Уляна сама вирушає в Прип'ять. Тим часом Людмила довідується, що її чоловік потрапив до лікарні. Їй вдається прорватися крізь міліцію до лікарні й дізнатися, що Василя разом з іншими пожежниками евакуйовано до Москви через наслідки опромінення.

У Москві Легасов пояснює Горбачову і скептично налаштованому Щербині, що Прип'ятський міськвиконком замовчує справжні масштаби вибуху. Горбачов відряджає Щербину з Легасовим у Прип'ять для з'ясування обставин. Пролітаючи на вертольоті над АЕС, Легасов вказує на уламки графіту на даху. Щербина вислуховує Брюханова і Фоміна, які звинувачують Легасова в дезінформації. Генерал Пікалов вирушає перевірити радіаційний фон і встановлює, що він вкрай високий. Щербина наказує взяти Брюханова й Фоміна під арешт. Легасов пояснює високопосадовцям, що коли реактор не загасити, з часом вся Європа стане непридатною для життя. Він радить загасити реактор піском і бором, але з виконанням задуму зволікають через його затратність. Згодом Щербині повідомляють, що дослідники за кордоном зафіксували підвищення радіаційного фону і факт катастрофи вже не замовчати. Починається евакуація населення Прип'яті.

Уляна Хом'юк прибуває до Прип'яті та попереджає Легасова і Щербину про небезпеку парового вибуху, що відбудеться, коли розплавлене ядерне паливо зіткнеться з водою, що накопичилась під станцією після гасіння пожежі. Легасов вирішує відправити трьох чоловік аби відкрити шлюзовий вентиль і почати відкачування води. Горбачов дає дозвіл на це, хоча обоє розуміють, що виконавці цієї місії підуть на вірну смерть. Олексій Ананенко, Валерій Беспалов і Борис Баранов викликаються добровольцями та в водолазних костюмах спускаються в підвал.

Країна: США, Велика Британія
Жанр: історична драма
Режисер: Юган Ренк
У ролях: Джаред Гарріс, Стеллан Скашгорд, Емілі Вотсон, Марк Льюїс Джонс, Гілтон Мак-Рей, Роберт Еммс, Адам Нагайтіс, Джессі Баклі, Пол Ріттер, Едріан Роллінс, Наташа Радскі, Кон О'Ніл, Адам Лундгрен, Біллі Постлтвейт, Дангуоле Рагажінскайте, Майкл Шеффер, Томас Жайбус, Люсі Рассел, Сем Страйк, Сем Тротон, Ральф Айнесон, Фарес Фарес, Алан Вільямс, Алекс Фернс, Майкл Мак-Елхеттон

Чорнобиль

© 2006-2024 klio.dp.ua