Фільми

Чорнобиль

Тривалість:

01:00:08

Переглядів:

1791

1:23:45 / 1:23:45 (2019)

Серіал оповідає про події 1986 року, пов'язані з Чорнобильською катастрофою, що вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. В центрі уваги — екранізовані розповіді учасників подій, що вижили після вибуху на найбільшій електростанції країни, і людей, які займали керівні посади.

Академік Валерій Легасов 26 квітня 1988 року, перебуваючи в Москві записує на магнітофон свою розповідь про події в Чорнобилі 1986 року. Він закінчує розповідь словами, що його звинувачено в аварії на Чорнобильській АЕС, тоді як насправді вина лежить на заступнику головного інженера з експлуатації АЕС Анатолії Дятлові. Сховавши касети, Легасов вчиняє самогубство.

За два роки до того в Прип'яті внаслідок невдалого експерименту стається вибух реактора. Начальник зміни Валерій Перевозченко повідомляє, що активна зона реактора зруйнована. Однак Дятлов переконаний, що той марить, адже ядро ​​РБМК-реактора не може вибухнути згідно з всіма даними. На його думку, вибухнув бак із воднем, тож серйозної загрози немає. Незабаром пожежник Василь Ігнатенко вирушає на гасіння пожежі на АЕС, лишивши вдома дружину Людмилу. Василь стає свідком того, як його колега бере уламок і згодом зазнає важких опіків руки. Це уламок графіту з активної зони, що свідчить про її руйнування.

Директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов і її головний інженер Микола Фомін вислуховують доповідь Дятлова про аварію та запевняють членів Прип'ятського міськвиконкому, що ситуація знаходиться під контролем. Також вони переймаються про те, щоб за кордоном не дізналися про інцидент. Після зборів до них приходить заступник головного інженера з експлуатації першої черги Анатолій Ситников і повідомляє — рівень радіації настільки високий, що перевищує верхню межу вимірів усіх приладів. Фомін посилає Ситникова на дах станції, звідки той бачить, що четвертий енергоблок АЕС зруйновано. Ситников зазнає смертельної дози радіації, а Дятлов починає страждати від променевої хвороби.

Борис Щербина від імені Михайла Горбачова наказує Легасову увійти до складу урядової комісії з ліквідації наслідків катастрофи.

Країна: США, Велика Британія
Жанр: історична драма
Режисер: Юган Ренк
У ролях: Джаред Гарріс, Стеллан Скашгорд, Емілі Вотсон, Марк Льюїс Джонс, Гілтон Мак-Рей, Роберт Еммс, Адам Нагайтіс, Джессі Баклі, Пол Ріттер, Едріан Роллінс, Наташа Радскі, Кон О'Ніл, Адам Лундгрен, Біллі Постлтвейт, Дангуоле Рагажінскайте, Майкл Шеффер, Томас Жайбус, Люсі Рассел, Сем Страйк, Сем Тротон, Ральф Айнесон, Фарес Фарес, Алан Вільямс, Алекс Фернс, Майкл Мак-Елхеттон

Чорнобиль

© 2006-2024 klio.dp.ua