Фільми

Чорнобиль

Тривалість:

01:02:45

Переглядів:

1467

Роздайся, земле! / Open Wide, O Earth! (2019)

Серіал оповідає про події 1986 року, пов'язані з Чорнобильською катастрофою, що вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. В центрі уваги — екранізовані розповіді учасників подій, що вижили після вибуху на найбільшій електростанції країни, і людей, які займали керівні посади.

Добровольці успішно виконують місію, вибух вдається відвернути. Однак генерал-полковник попереджає про розплавлення активної зони, що загрожує забруднити ґрунтові води, а потім і річки. Як наслідок, все господарство в країні буде знищено. Щербина та Легасов пропонують Горбачову встановити під АЕС радіатор з рідким азотом, якого, однак знадобиться вкрай багато. Легасов придумує прорити тунель під станцією для установки охолоджувача. Після цього Щербина кличе його на прогулянку, під час якої показує, що за ними слідкує КДБ.

Міністр вугільної промисловості Михайло Шадов звертається за допомогою до шахтарів з Тули на чолі з начальником зміни Глуховим. За планом Легасова Глухову належить забезпечити риття тунелю. Той погоджується з огляду на те, що це врятує простих людей, але до можновладців ставиться з презирством. Шахтарі прокладають тунель, де через спеку від реактора змушені працювати голими.

Легасов відправляє Хом'юк в Москву аби дізнатися в Дятлова та його колег Акімова і Топтунова передумови катастрофи. Дятлов відмовляється розповідати, тоді як двоє інших перед смертю кажуть, що АЕС вибухнула після того, як Акімов натиснув кнопку аварійного вимкнення реактора. Опинившись у тій же лікарні, Людмила дає хабаря, щоб її попри заборону пропустили до Василя. Вона не розповідає медсестрі про свою вагітність і порушує заборону торкатися до чоловіка. Уляну заарештовують агенти КДБ, але скоро її звільняють за клопотанням Легасова перед першим заступником голови КДБ Чарковим.

Василя та інших загиблих від опромінення ховають у свинцевих трунах, після чого могилу заливають бетоном.

Країна: США, Велика Британія
Жанр: історична драма
Режисер: Юган Ренк
У ролях: Джаред Гарріс, Стеллан Скашгорд, Емілі Вотсон, Марк Льюїс Джонс, Гілтон Мак-Рей, Роберт Еммс, Адам Нагайтіс, Джессі Баклі, Пол Ріттер, Едріан Роллінс, Наташа Радскі, Кон О'Ніл, Адам Лундгрен, Біллі Постлтвейт, Дангуоле Рагажінскайте, Майкл Шеффер, Томас Жайбус, Люсі Рассел, Сем Страйк, Сем Тротон, Ральф Айнесон, Фарес Фарес, Алан Вільямс, Алекс Фернс, Майкл Мак-Елхеттон

Чорнобиль

© 2006-2024 klio.dp.ua