Тривалість:

14:20

Переглядів:

1381

Фільм 30: "В унії та без неї"

Невідома Україна. Нариси нашої історії.
Фільм 30: "В унії та без неї"

Режисер: Олександр Фролов
Автор сценарію: Ігор Пономарьов
«Київнаукфільм» 1993

Кревська унія 1385 року. Зверхність Польської корони. Введення католицизму в Литві. Поразка Свидригайла, занепад Великого князівства Руського. Українські землі визнають владу литовського князя Сигізмунда. Казимир Ягеллончик. Збереження автономії, віри, самобутньої культури українців Руського князівства.

"Хто не знає свого минулого, той не гідний свого майбутнього" - ці слова українського поета Максима Рильського можна було б поставити епіграфом до унікального кіноциклу під загальною назвою "Невідома Україна", створеного Національною кінематекою України.

Було проведено кропіткий пошук в архівах, спецсховах, фондах наукових бібліотек, приватних архівах. Знайдено рідкісні документи, які збереглися в українській діаспорі та в істориків багатьох країн світу. Детальний аналіз і співставлення даних дали можливість авторам поставити кожний фільм на міцний фундамент незаперечних фактів.

Цикл "Невідома Україна" яскраво, переконливо і дохідливо подає відзняту кіномонографію з історії України. Вона однаково цікава і школяру, і пересічному глядачеві, і професійним історикам.

Невідома Україна

© 2006-2024 klio.dp.ua