Тривалість:

14:37

Переглядів:

985

Фільм 32: "Увертюра"

Невідома Україна. Нариси нашої історії.
Фільм 32: "Увертюра"

Режисер: Ігор Негреску
Автор сценарію: Ігор Негреску
«Київнаукфільм» 1993

Ігровий сюжет: репетиція симфонічного оркестру увертюри до опери Лисенка «Тарас Бульба». Під час вимушеної перерви виникає розмова про походження козацтва. Чому воно виникло і хто був першим козаком?
У фільмі знімалися: Володимир Харченко, Максим Кондратюк, Володимир Маляренко, Оксана Маляренко, Микола Богданов, Наталія Синенько, Володимир Фейцаренко, Роман Філіпов, а також оркестр «Україна».

"Хто не знає свого минулого, той не гідний свого майбутнього" - ці слова українського поета Максима Рильського можна було б поставити епіграфом до унікального кіноциклу під загальною назвою "Невідома Україна", створеного Національною кінематекою України.

Було проведено кропіткий пошук в архівах, спецсховах, фондах наукових бібліотек, приватних архівах. Знайдено рідкісні документи, які збереглися в українській діаспорі та в істориків багатьох країн світу. Детальний аналіз і співставлення даних дали можливість авторам поставити кожний фільм на міцний фундамент незаперечних фактів.

Цикл "Невідома Україна" яскраво, переконливо і дохідливо подає відзняту кіномонографію з історії України. Вона однаково цікава і школяру, і пересічному глядачеві, і професійним історикам.

Невідома Україна

© 2006-2024 klio.dp.ua