Тривалість:

29:30

Переглядів:

1550

Фільм перший (2001)

9-серійний документальний телефільм "Війна. Український рахунок" режисера Сергія Буковського присвячений долі України у Другій світовій війні.

Це, вочевидь, перша спроба прискіпливо, уважно, максимально об’єктивно, делікатно і "без гніву" (як декларує свою позицією сам автор фільму) подивитися на події воєнних років. Через розповіді свідків і учасників тих подій – радянських солдатів і учасників українського національного руху опору, остарбайтерів і тих, що просто "були на окупованій території", через документи, воєнну хроніку...

Вислухати і зрозуміти усі сторони тієї війни, що в них у кожної була тоді, та й досі залишилася, своя правда. Чи можливе примирення цих правд?..

У першій серії автор розбирається з тим, що ж відбувалося насправді в перші трагічні місяці війни, коли радянські війська зазнали колосальних втрат і відступили вглиб країни. Що це було? Чи тільки прорахунки воєначальників, чи й ще щось? Ретельно зіставляються факти і версії: одні відкидаються, інші виставляються, без найменшого акцентування, на суд глядачів. Останнім запропоновано виступити і в ролі слідчих, і в ролі адвокатів.

Жанр: документальний, історичний

Країна: Україна

Режисер: Сергій Буковський

Війна. Український рахунок

© 2006-2024 klio.dp.ua