Тривалість:

01:45:58

Переглядів:

1785

Джону дали зброю / Johnny Got His Gun (1971)

Молодий американський солдат Джонні Бонем останнього дня війни зазнає страшного каліцтва: відірвані руки, ноги, втрачені усі органи чуттів. Його використовують для медичного експерименту і переховують від інших пацієнтів шпиталю. Нікому й на думку не спадає, що всередині цього шматка м'яса - жива людина зі своїми почуттями, переживаннями і страхами. Увесь час Джон балансує між реальністю та маренням: уві сні його навідують батьки, друзі, кохана дівчина і Ісус Христос.

Фільм отримав Гран-прі на Каннському кінофестивалі у 1971 р. і був номінований на "Золоту пальмову гілку". Роман, що ліг в основу фільму, був заборонений у США за антивоєнну агітацію. Стрічка не знайшла широкого відгуку публіки і залишалась непоміченою, доки гурт Metallica не використав кадри з фільму в своєму кліпі "One" (1989). Після цього фільм став знаменитим.

Країна: США
Жанр: драма, військовий
Режисер: Далтон Трамбо
У ролях: Тімоті Боттомс, Кеті Філдз, Марша Гант, Джейсон Робардс, Дональд Сазерленд, Девід Соул, Ентоні Ґірі, Чарльз МакҐроу, Сенді Браун Ваєт, Дон "Червоний" Баррі, Діана Варсі

Фільми з субтитрами

© 2006-2024 klio.dp.ua