Тривалість:

01:57:33

Переглядів:

3004

Богдан-Зиновій Хмельницький (2008)

Художній фільм розповідає про один з найважчих і трагічних моментів визвольної війни українського народу проти панування шляхетської Польщі (1648–1657 рр.) — битві під Збаражем. На чолі з Богданом Хмельницьким козацьке військо узяло в щільну облогу містечко Збараж. Польська шляхта на чолі з лютим ворогом України Яремою Вишневецьким опинилася в пастці: закінчилися продовольчі запаси, почався голод, хвороби; Ярема посилав десятки гінців до Польського Короля з благаннями про військову допомогу, але жоден з гінців не зміг прорватися крізь козацьку облогу.

Здавалося б, незабаром запорозьке козацтво святкуватиме остаточну перемогу, але трапилося непередбачене — зрадою обернувся для Хмельницького союз з Кримським Ханом: посеред запеклої битви орда покинула поле битви. Богдан Хмельницький опинився перед важким вибором — взяти дорогою ціною перемогу над Польщею, втопивши Україну в крові, або погодитися на принизливі і украй невигідні умови мирної угоди. Величезні військові втрати, зрада найближчих союзників, особиста сімейна трагедія — лише частина мук, що мучили тоді великого Гетьмана України. Крім історичних подій, йдеться про особисте життя Богдана Хмельницького, його кохання та зраду Мотрони Чаплинської. Режисер показав, що Богдан Хмельницький — великий полководець і стратег — в той же час був звичайною людиною з своїми недоліками, слабкостями, страхами і проблемами.

Жанр: історичний, драма
Країна: Україна
Режисер: Микола Мащенко
У ролях: Володимир Абазопуло, Денис Кокарьов, Сергій Джигурда, Білял Білялов, Віктор Кручина, Микола Боклан, Віталій Розстальний, Лілія Кузнєцова, Анатолій Чумаченко, Ірма Вітовська, Тарас Денисенко, Михайло Конечний, Остап Ступка, Олена Стогній, Марина Ягодкіна, Валерій Шептекіта, Олексій Вертинський, Георгій Хостікоєв, Георгій Морозюк, Сергій Романюк

Українське кіно

© 2006-2024 klio.dp.ua