Історія

Ген українців

Олена Пчілка — матір українського націоналізму

 27:12
 826

Прем'єрний випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про українську письменницю, меценатку та видавчиню Олену Пчілку, яку ще називали "матір'ю українського націоналізму".

Чим найбільше запам'яталася сучасникам героїня програми, як відстоювала права української мови та чому здобула сл...

ДИВИТИСЯ

Мирон Тарнавський – перший галицький генерал

 28:47
 510

Другий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про легендарного полководця Мирона Тарнавського, якого ще називають «першим галицьким генералом»

Чому народившись у сім’ї священника він, всупереч бажанню родини, вибрав не священичу рясу, а зброю та військовий мундир?
Як герой пр...

ДИВИТИСЯ

Григорій Галаган – складна душа

 20:45
 498

Третій випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про будівничого української освіти Григорія Галагана.

Один з найпотужніших українських фінансистів. Ґалаґану було доручено дослідити положення селян, потерпілих від неврожаїв, та дати допомогу хлібом і коштами найбільш потерпілим, — що...

ДИВИТИСЯ

Алла Горська - троянда шістдесятництва

 30:00
 561

Четвертий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Аллу Горську, яку за любов до України комуністична влада жорстоко вбила.

Алла народилася в російськомовній сім'ї, але вже в дорослому віці принципово вивчила українську. Вона творила монументальні шедеври, які радянська влада ни...

ДИВИТИСЯ

Шухевичі - ген слави українців

 31:02
 704

П'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про родину Шухевичів – унікальний рід та коріння Романа Шухевича.

Впродовж століть рід Шухевичів збагачував Україну священниками, науковцями, юристами та військовими. Його представники відстоювали національну справу всупереч байдужості...

ДИВИТИСЯ

Олександр Кошиць - геній хорового співу

 31:05
 495

Шостий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про українського композитора та диригента Олександра Кошиця.

Він зробив всесвітньовідомою тепер уже популярну колядку «Щедрик» і примусив світ аплодувати стоячи українській пісні! Був неперевершеним диригентом, за що його називали гіпн...

ДИВИТИСЯ

Григорій Косинка - письменник правди і сили

 30:55
 461

Сьомий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Григорія Косинку - одного з найкращих українських новелістів з тавром «буржуазний націоналіст».

Григорій Михайлович Косинка, справжнє прізвище — Стрілець (29 листопада 1899 — 15 грудня 1934) — український письменник-новеліст, козак...

ДИВИТИСЯ

Олена Степанів - вояк з жіночим чаром

 30:22
 613

Восьмий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про легендарну Олену Степанів – добровольця УСС і першу жінку-офіцерку у збройних силах Австро-Угорщини.

Вона володіла надзвичайною вродою, була моделлю для спортивного підручника, а марки із її світлинами продавалися по всій Європі. ...

ДИВИТИСЯ

Улас Самчук - волинський Гомер

 31:24
 728

Дев'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Уласа Самчука – письменника, який був добре відомий у Європі та Америці.

Він став одним з перших, хто у художній формі наважився написати про Голодомор в Україні. Та вдома письменника не надто шанували. Тут його переслідували, а ...

ДИВИТИСЯ

Павло Тичина – пігмей і геній водночас

 28:30
 588

Десятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Павла Тичину – одного з найвідоміших українських поетів XX століття.

За Радянського Союзу його твори виходили багатотисячними накладами, але це не заважало простим людям складати про нього безліч непристойних анекдотів. Він видав ...

ДИВИТИСЯ

Володимир Кубійович – воїн сучасного українознавства

 30:16
 576

Одинадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Володимира Кубійовича – науковця і політика, що науку географію перетворив у політичну зброю, а Дивізію Галичина - у символ боротьби за Українську Державу.

Напів поляк і напів українець, що Панею свого серця обрав Україну. Це ...

ДИВИТИСЯ

Кирило Осьмак – сильний, як кремінь, глибокий, як Дніпро

 31:34
 607

Дванадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Кирила Осьмака – президента Української Головної Визвольної ради (УГВР).

Унікальна триєдиність цієї постаті: націоналіст-державник, науковець, підприємливий аграрій. Ірина Фаріон розповідає як уродженець Полтавщини став презид...

ДИВИТИСЯ

Марко Вовчок - «нахабна кацапка» чи «бджола Божа» нашої літератури?

 31:16
 580

Тринадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" розповідає про письменницю Марко Вовчок.

Як уродженка Орловської губернії зуміла стати Шевченковою натхненницею? Чому чоловіки сходили за нею з розуму, а жінки проклинали та навіть ненавиділи? Зрештою, звідки у письменниці взявся ...

ДИВИТИСЯ

Наталена – Королева нашої літератури

 27:48
 575

Чотирнадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" розповідає про письменницю Наталену Королеву.

Як і чому Пані з еспансько-польського роду стала українською авторкою? Як зуміла розкодувати християнські символи та завести їх у життя простих людей?

Про святе та грішне,...

ДИВИТИСЯ

Тарас Шевченко: геній без наступника, реаліст і фанатик національної ідеї

 28:12
 659

П'ятнадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Шевченкові імперативи: від «садка вишневого коло хати» до «вражою, злою кров'ю волю окропіте».

Що більше віддаляє від нього час, то злободеннішими стають його твори та ідеї.

ДИВИТИСЯ

Ярослав Старух. Про жертовного націоналіста.

 28:52
 496

Шістнадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про очільника ОУН на Закерзонні (сучасна Польща) Ярослава Старуха.

Він був очільником руху ОУН на Закерзонні та автором 12 прикмет націоналіста. Людина, що заповіла своє серце Україні і казала, що «війна - це година найбільшої п...

ДИВИТИСЯ

Дмитро Донцов - творець покоління УПА

 31:12
 577

Сімнадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Дмитра Донцова, людину, що горіла ідеєю нації та запалила до битви за неї мільйони.

Сила націоналістичних ідей, що стала силою дій покоління Нескорених.
Поступ від нації-жертви до нації-месника і невпинний рух по націонал...

ДИВИТИСЯ

Юліян Бачинський - трагік української самостійности

 27:27
 455

Вісімнадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Юліяна Бачинського, автор політологічної праці "Україна irredenta" (1895).

Трагічний шлях від першого проголошення ідеї самостійности України до радянофільства. Такий шлях Ю. Бачинського. Урок, що потребує засвоєння.
Йо...

ДИВИТИСЯ

Уляна Кравченко - Primavera української літератури

 29:24
 499

Дев'ятнадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про самобутню українську письменницю з яскравою біографією Уляну Кравченко.

Як напівнімкеня Юлія Шнайдер стала Уляною Кравченко і першою жінкою-поеткою в Галичині, твори якої вийшли окремою книжкою? Як вона зуміла запалити Фран...

ДИВИТИСЯ

Дарія Віконська – «райська яблінка» української культури

 35:47
 607

Двадцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про колоритну українську письменницю Дарію Віконську.

Літературознавець, мистецтвознавець, письменниця та етнопсихолог. Авторка, яка від пейзажних описів еволюціонувала до націоналістичних нарисів «За силу і перемогу».

ДИВИТИСЯ

Іван Липа та Юрій Липа: коріння і крона української сили. Лікарі душ українців

 32:28
 509

Двадцять перший випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про знаменитих націєтворців Івана та Юрія Липу.

Від "professione de foi..." Івана Липи до трилогії всеукраїнської національної думки Юрія Липи: "Призначення України", "Чорноморська доктрина", "Розподіл Росії".

"При...

ДИВИТИСЯ

Василь Галаса: непоборний полковник УПА

 29:39
 355

Двадцять другий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про полковника та провідника ОУН на Закерзонні і Північно-Західних українських землях Василя Галасу.

Василь Галаса (12.11.1920 - 5.10.2002) – бандерівець, націоналіст, полковник Армії Нескорених - УПА, один із очільників націо...

ДИВИТИСЯ

Василь Левкович – останній полковник УПА

 28:00
 348

Двадцять третій випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про живу легенду у війні з трьома окупаційними режимами: польським, німецьким, московським.

Український націоналіст, якого не зламали 25 років московських концтаборів. Останній із живих, що був нагороджений відзнакою УПА Золот...

ДИВИТИСЯ

Катерина Грушевська - славетна донька видатного батька

 32:05
 347

Двадцять четвертий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про славетну українку Катерину Грушевську, яка була страчена московсько-сталінським режимом.

Вона зробила науковий подвиг, досліджуючи наш український епос – ДУМИ. Жінка, чиї праці з етнографії та фольклору, є джерелом сили...

ДИВИТИСЯ

Петро Франко – Змагун. Пластун. Летун. Воїн.

 32:05
 400

Двадцять п'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Петра Франка.

Змагун. Пластун. Летун. Воїн. Боротьба і поразка. Радість і трагедія.
Як Франко оцінив би останній політичний вчинок свого сина?

Петро Франко – син видатного батька. Злети і падіння славетного...

ДИВИТИСЯ

Олена Курило – чужинка, що визначила норму української мови

 31:25
 393

Двадцять шостий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про мовознавицю Олену Курило.

Чужинка родом, що визначила норму української мови у ХХ-ХХI столітті. Навчала не правил, а любови до неї. Репресована московсько-сталінським режимом, але відроджена в силі нашої мови.

ДИВИТИСЯ

Ніл Хасевич – художник, чиї роботи обезсмертили ОУН-УПА

 26:50
 469

Двадцять сьомий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про повстанського художника Ніла Хасевича.

Про долю упівського митця-націоналіста, зброєю якого став різець і долото. Про смерть людини і безсмертя мистецтва. Про мистецтво як війну з ворогом.

ДИВИТИСЯ

Василь Сидор — життя - спалах: один із творців легендарної УПА

 31:35
 334

Двадцять восьмий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про повстанця Василя Сидора.

Командир УПА-Захід та один із творців легендарної Української Повстанської Армії. 39 років земного шляху в боротьбі за свою національну державу.

ДИВИТИСЯ

Мирослав Скорик – музика, що промовляє більше за слова

 30:28
 338

Двадцять дев'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про українського маестро Мирослава Скорика.

Студія про життя як музику, що стає вічністю. Про музику, що промовляє більше за слова. Світлій пам'яті видатного композитора Мирослава Скорика присвячено в день його уродин...

ДИВИТИСЯ

Катерина Зарицька – життя як величність подвигу

 28:53
 474

Тридцятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про персональну зв'язкову Романа Шухевича, очільницю Українського Червоного Хреста УПА Катерину Зарицьку.

Їй віддавали честь ув'язнені і вільні. Її життя - величність подвигу.

ДИВИТИСЯ

Микола Арсенич – мисливець за чужою агентурою

 27:45
 297

Тридцять перший випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Миколу Арсенича.

Його головні прикмети характеру - безоглядність і непримиренність у боротьбі з ворогами та зрадниками. Він створив Службу Безпеки ОУН-УПА і був справжнім мисливцем за чужою агентурою.

ДИВИТИСЯ

Мирослав Мисла – герой московсько-української війни 2014-2020 рр

 29:43
 508

Тридцять другий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про українського бійця Мирослава Мислу.

Він був героєм московсько-української війни 2014-2020 років.
Загинув, захищаючи нас, у 24-ри роки на Луганщині.
"Я знав, за що борюся, я знав, за що загину".
Пам'ять про Г...

ДИВИТИСЯ

Олекса Тихий - донецький українець із мовною зброєю в руках

 29:49
 387

Тридцять третій випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Олексу Тихого.

Він був борцем за Україну в Донецьку у 70-х роках 20 століття. Був ворогом №1 для радянської системи і за українську ідентичність заплатив власним життям.
Як донецький вчитель Олекса Тихий рятував Донба...

ДИВИТИСЯ

Українська військова організація - 100 років історичній легенді

 31:20
 326

Тридцять четвертий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про історичну формацію Українську Військову Організацію - УВО.

Як, програвши національно-визвольні змагання у 1917-1920-их рр. ХХ ст., українці відродили Ідею Нації і свою військову потугу.
Про історичний приклад для н...

ДИВИТИСЯ

Іловайськ 2014: трагедія чи подвиг?

 31:56
 285

Тридцять п'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про катастрофічні політичні наслідки окупації Іловайська.

366 українських воїнів віддали своє життя за український Іловайськ. 19 зникло безвісти. 300 - у полоні. 429 - поранені.

29 серпня 2014 року при виході з оточ...

ДИВИТИСЯ

Галина Дидик - зв'язкова Романа Шухевича

 29:55
 322

Тридцять шостий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про останні миті генерала Шухевича крізь призму долі Галини Дидик.

Вона була символом покоління Нескорених у 20-70-х роках XX століття. Провела роки життя у підпіллі та 25 років у радянських таборах. Пройшла через нелюдські ка...

ДИВИТИСЯ

Олекса Гасин – «Лицар» УПА

 30:25
 285

Тридцять сьомий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про лицаря УПА Олексу Гасина.

Він був шефом військової референтури ОУН-УПА та керівником військового штабу Української Повстанської Армії. Провів 19 років в активній війні з польським, німецьким та московським ворогом задля са...

ДИВИТИСЯ

Михайло Гаврилко – 100 літ від дня трагедії

 31:38
 283

Тридцять восьмий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Михайла Гаврилка.

Він на десятиліття випереджав націоналістичну ідеологію. Був полтавським козаком і січовим стрільцем, воїном та митцем. Людиною, яка різьбила українську історію стеком та мечем.

Загинув від ру...

ДИВИТИСЯ

Донецьке летовище: межа світів

 30:09
 261

Тридцять дев'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про сучасну історію московсько-української війни, що програмує наше сьогодення і майбутнє.

26 травня 2014 - 23 січня 2015-го року – саме стільки тривала оборона донецького летовища, що зірвала план Путіна та встигла стати ле...

ДИВИТИСЯ

Олександр Вишнівський - Полковник Армії УНР

 30:25
 270

Сороковий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про зраду, зневіру, а водночас – неспинність боротьби за власну державу через призму особистості Олександра Вишнівського.

Олександр Вишнівський - запорожець за народженням та духом! Полковник армії УНР, історик та мемуарист, що вик...

ДИВИТИСЯ

Тарас Матвіїв - Герой московсько-української війни

 31:32
 382

Сорок перший випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Героя України Тараса Матвіїва.

Він Герой України та воїн московсько-української війни.
Ніколи не ховався від небезпеки і сміливо дивився смерті в очі.
Зрештою, загинув рятуючи двох побратимів.

ДИВИТИСЯ

Євген Онацький – людина, що формувала українську душу

 29:02
 309

Сорок другий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Євгена Онацького, людину, що формувала українську душу.

Він був журналістом, дипломатом, інтелектуалом та очільником ОУН в Римі. Прожив 60 років в еміграції і увесь цей час працював для України. Став автором першого італійськ...

ДИВИТИСЯ

Іван Карпенко-Карий – корифей українського театру

 30:10
 234

Сорок третій випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про шлях від секретаря поліційного відділку Івана Тобілевича до драматурга світової слави Івана Карпенка-Карого.

Він перетворив український театр у просвітницьку інституцію та основну політичну сцену України. Його драматургія - ц...

ДИВИТИСЯ

Дмитро Клячківський (Клим Савур) - засновник армії Нескорених - УПА

 29:46
 279

Сорок четвертий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про 34 роки земного шляху Дмитра Клячківського, що більш відомий під псевдо Клим Савур.

Він був засновником легендарного військового феномену – Української Повстанської Армії. Обстоюючи свої ідеали, пройшов крізь тюрми, підпі...

ДИВИТИСЯ

Катерина Білокур – селянка, що стала генієм українського живопису

 32:31
 239

Сорок п'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Катерину Білокур, просту селянку, що вписала своє ім’я в історію українського живопису.

Україна відзначає 120 років від дня уродин художниці, талант якої знищували найрідніші. Вдома їй ламали пензлі і називали одержимою, але ...

ДИВИТИСЯ

Микола Руденко – від сталініста до борця з радянсько-тоталітарним режимом

 28:31
 267

Сорок шостий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про письменника, філософа та економіста Миколу Руденка.

Він пройшов шлях від переконаного сталініста до борця з радянсько-сталінським режимом. Його оголосили божевільним та відправили до тюрми, а він вказав українцям дорогу до ви...

ДИВИТИСЯ

Микола Лемик – постріл в обороні мільйонів

 31:14
 223

Сорок сьомий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про самопожертву, помсту та відвагу оунівця Миколи Лемика.

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Він вчинив атентат, який збурив усю світову пресу. Ризикуючи власним життям, пішов на вбивство радянського консула, аби привернути у...

ДИВИТИСЯ

Святослав Караванський - дисидент, що зброєю зробив слово

 30:36
 216

Сорок восьмий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про безапеляційного борця за культуру української мови Святослава Караванського.

100 років від дня уродин видатного українського мовознавця, націоналіста та понад 30-літнього в'язня московсько-сталінських концтаборів Святослава ...

ДИВИТИСЯ

Терещенки - українці, що перетворювали гроші в маніфест українського Духу

 31:24
 284

Сорок дев'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Терещенків - рід аристократів, що перетворювали гроші в маніфест українського Духу.

Вони були найбагатшими українськими підприємцями, що віддавали 80% свого статку на церкву, освіту, медицину, мистецтво.
Їхнє кредо – «...

ДИВИТИСЯ

Юрій Горліс-Горський - воїн та літописець Холодноярської республіки

 30:18
 225

П'ятдесятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Юрія Горліса-Горського.

Він був воїном та літописцем Холодноярської республіки. Через незламність духу здобув псевдо «Залізняк» і усе своє життя наввипередки змагався зі смертю. Зрештою у двобої з «кістлявою» таки здобув перем...

ДИВИТИСЯ

Убиті за мову

 30:06
 187

П'ятдесят перший випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про мову як шлях з минулого в майбутнє.

Знищені за Мову. Юрій Поправка, Юрій Дяковський, Артем Мирошниченко - Лицарі українського Слова. По-звірячому убиті на Донбасі тільки тому, що говорили українською. Студія про Мову як к...

ДИВИТИСЯ

Леся Українка: 150 років сходження до вершин

 32:17
 175

П'ятдесят другий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Лесю Українку і мовне питання як основу нашої соборности і самостійности.

Основою її світобачення були слова: "...а звемось просто українці, бо ми такими єсьмо". Вона знала 10 мов, але вивела на найширші дороги світу укра...

ДИВИТИСЯ

Іван Полтавець-Остряниця - козацький отаман

 34:23
 178

П'ятдесят третій випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Івана Полтавця-Остряницю та чому його так панічно бояться українофоби.

Іван Полтавець-Остряниця - козацький отаман. Він був нащадком козацького роду, військовим та політичним діячем, Генеральним писарем канцелярії гетьман...

ДИВИТИСЯ

Дарія Гусяк: легендарна зв'язкова Романа Шухевича - боротьба триває

 31:22
 211

П'ятдесят четвертий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Дарію Гусяк і її 97 років героїчного та жертовного життєвого шляху.

Вона була легендарною зв’язковою Романа Шухевича. Поєднувала в собі націоналістичний світогляд та крицевий характер. За переконання і боротьбу за само...

ДИВИТИСЯ

Єлизавета Милорадович-Скоропадська - фундаторка української освіти і науки

 29:47
 172

П'ятдесят п'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Єлизавету Милорадович-Скоропадську.

Її називали «Гетьманшею» Великої України та «європейкою до кінчика нігтів». Вона була поліглоткою та українською патріоткою в час російського імперського мороку. На заборону своєї грома...

ДИВИТИСЯ

Гавриїл Костельник - колаборант найвищого рангу

 31:49
 152

П'ятдесят шостий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про «благі» наміри, якими вимощена дорога до пекла, про межу між зрадою і вірністю, про правду і відплату.

Він був священником УГКЦ, що спричинився до трагічної події - ліквідації Греко-Католицької Церкви через проведення псе...

ДИВИТИСЯ

Ольга Ільків - жива легенда української повстанської боротьби

 30:37
 160

П'ятдесят сьомий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Ольгу Ільків - живу легенду української повстанської боротьби.

Була зв'язковою Романа Шухевича та політв'язнем московсько-сталінських тюрем. Поетка і борець за незалежність та соборність нашої держави і в час сучасної мос...

ДИВИТИСЯ

Книга над віки. Пересопницьке Євангеліє і Анастасія Заславська

 35:08
 169

П'ятдесят восьмий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про княгиню Анастасію Заславську та релігійну пам'ятку, що мала зайти в серце кожного українця; про людину і книгу, що стали сильнішими за час.

Вона була фундаторкою найосновнішої української сакральної святині, на якій прис...

ДИВИТИСЯ

Ірина Савицька – зв'язкова і кур'єр правди

 31:43
 130

П'ятдесят дев'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Ірину Савицьку та історію, що перетекла в сучасність.

Зв'язкова і кур'єр Романа Шухевича. Пропагандистка націоналістичної ідеології. Голова крайового Українського Червоного Хреста та очільниця націоналістичного жіночого...

ДИВИТИСЯ

Євген Коновалець: борець, подвижник, організатор

 32:30
 139

Шістдесятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Євгена Коновальця.

У час смертельного презирства до українців з боку поляків, австрійців і питомих москвофілів Йому вдалося вселити віру українців у власні державотворчі сили. Січові Стрільці - Українська військова організація...

ДИВИТИСЯ

Богдан і Варвара Ханенки – меценати і хранителі мистецтва

 30:29
 102

Шістдесят перший випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Богдана та Варвару Ханенків - аристократів духу, що своєю діяльністю обезсмертили національну та світову культуру на українській землі.

Меценати і хранителі мистецтва, що одержимі принципом "бути корисним для суспільства"...

ДИВИТИСЯ

Роман Шухевич – аристократ духу і зброї

 33:36
 87

Шістдесят другий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про легендарного Романа Шухевича.

Він був аристократом духу і зброї. Головнокомандувач УПА, голова Секретаріяту Української Головної Визвольної Ради та голова Проводу ОУН - очільник триєдиної сили українців. Воїн в умовах оку...

ДИВИТИСЯ

Емма Андієвська – українка з протесту

 31:02
 87

Шістдесят третій випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Емму Андієвську - Велику Пані, що творить Україну за її межами і в ній самій.

Вона - видатна україноцентрична мислителька сучасности, яка словом і пензлем вилущує душу українця: розгублену, загублену і знайдену вдома та п...

ДИВИТИСЯ

Михайло Омелянович-Павленко - від вояка російської армії до українського генерала

 31:55
 85

Шістдесят четвертий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про ветерана кількох воєн Михайла Омеляновича-Павленка.

Він був нащадком задунайських козаків і грузинських князів. Генерал-полковник, командарм Армії УНР за часів Гетьманату. Начальний вождь УГА. Військовий міністр доби У...

ДИВИТИСЯ

Андрій Бандера – повстанець у рясі

 31:10
 175

Шістдесят п'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Андрія Бандеру, якого називають повстанцем у рясі.

Батько Степана Бандери і сімох дітей-націоналістів. Священник УГКЦ, висвячений митрополитом Андреєм Шептицьким. Капелан УГА та ветеран польсько-української війни. Посол м...

ДИВИТИСЯ

Михайло Слабошпицький: подвижник української культури

 30:09
 96

Шістдесят шостий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Михайла Слабошпицького – героя-подвижника в культурній царині.

Видатний український письменник і організатор мовно-культурного простору України. Біографічний романіст, критик-літературознавець, організатор Міжнародного ко...

ДИВИТИСЯ

Петро Яцик – меценат української освіти і науки

 30:36
 72

Шістдесят сьомий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Петра Яцика – інтелектуала та благодійника, мецената української освіти та науки.

Він був найбагатшим канадським підприємцем 70–80-х років ХХ століття. Інтелектуал та благодійник, сума пожертв якого на українську освіту т...

ДИВИТИСЯ

Агатангел Кримський – націоналіст-поліглот

 28:46
 70

Шістдесят восьмий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про кримського татарина, що створив найкращий перекладний російсько-український словник і уклав правила українського правопису.

Видатний мовознавець-поліглот, письменник, науковець, суспільно-політичний діяч націоналістичних...

ДИВИТИСЯ

Родина Алчевських – сплав великих грошей і високих ідей

 27:09
 60

Шістдесят дев'ятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Олексія та Христину Алчевських, родину, що була українським світлом в час московської темряви.

Він - фінансист і підприємець, "фанатичний українець", що заплатив своїм життям за творення українського промислового Донбас...

ДИВИТИСЯ

Іван Франко – дух, що тіло рве до бою

 30:58
 45

Сімдесятий випуск проекту Ірини Фаріон "Ген українців" про Івана Франка як мовознавця і мовотворця: про мову як націєтвірний і соборницький чинник, про національні парадокси і національний гібридизм, про мовний шлях з Дністра на Дніпро.

ДИВИТИСЯ
© 2006-2021 klio.dp.ua